حمل و نقل، جابه جایی و انبارش لوله های پلی اتیلن

بازرسی اقلام ورودی در محل اجرای پروژه

مهمترین مرحله قبل از نصب سیستم لوله کشی، بازرسی محصولات ورودی است. لوله ها می بایست توسط خریدار یا نماینده آن در زمان تحویل بازرسی گردند. با مقایسه اجناس ورودی با اقلام درخواست شده، شرایط مناسب آنها هنگام تحویل و آماده بودن قطعات جهت اجرا و نصب، می توان هزینه های پروژه را به طور چشمگیری کاهش داد. از مطابقت نشانه گذاری بر روی لوله با درخواست پروژه اطمینان حاصل شود.

ظاهر لوله از لحاظ تاب برداشتن، شیارهای عمیق یا قرشدگی بازرسی چشمی گردد. خراشهای کوچک (سطحی) یا سایش، باعث عدم استفاده از لوله و اتصالات نمی شود. لوله ها با آسیب یا خراش بیش از ۱۰ درصد ضخامت لوله و حداکثر عمق یک میلی متر نباید استفاده شوند. قسمت آسیب دیده از طول لوله ممکن است جدا شود و مابقی آن استفاده شود. شرکت حمل و نقل و کارخانه تولید کننده بایستی فورا از هرگونه آسیب و یا مغایرت به صورت مکتوب مطلع شوند. لوله های آسیب دیده و غیر قابل قبول می بایست در محلی مجزا جهت اصلاح و یا بازگشت به فروشنده، جمع آوری گردد.

بسته بندی محصولات

لوله های پلی اتیلن به شکل کلاف و یا شاخه (در طول های مختلف ) تولید شده و روی تریلر های کفی به محل مورد نظر حمل می شوند، در حین تولید، لوله باید طوری تست شود که تغییر شکل موضعی از قبیل کمانش و پیچش رخ ندهد. حداقل قطر

داخلی کلاف باید بزرگتر ویا مساوی ۲۲dn باشد و در هر حال از ۶۰۰ میلیمتری  ;کمتر نباشد. برای لوله های کلافی با اندازه اسمی  mm 75 و کمتر، SDR بزرگتر از ۲۱  و برای لوله های کلافی با اندازه های اسمی mm ۹۰ و mm 110 ، SDR ،

بزرگتر از ۱۷ مجاز نمی باشد.

 تولید لوله ها با اندازه اسمی ۹۰ و mm ۱۱۰ به صورت کلافی با ۲۱ SDR، باتوجه به احتمال تغییر شکل های موضعی از قبیل کمانش و پیچش و ایجاد تنش های موضعی باید مورد توافق کاربر و تولید کننده لوله قرار گیرد.

در صورت بارگیری لوله های شاخه ای به صورت تو در تو، رعایت حداقل فاصله یک سایز و داشتن لبه های ابتدایی و انتهایی تریلر که از سر خوردن لوله ها در هنگام شتاب گیری و ترمز جلوگیری می نمایند، الزامی است. خارج کردن لوله های تو در تو از داخل یکدیگر بایستی بعد از تخلیه محموله از تریلر و قرار دادن آنها روی زمین انجام شود.

حمل ونقل و جابجایی

هنگامی که لوله ها بر روی سطح تریلر قرارداده می شود کف و تکیه گاه های جانبی تریلر باید کاملا صاف و فاقد نقاط و لبه های آسیب رسان به لوله اعم از میخ و برآمدگی تیز و… باشد. در هنگام انبارش، بارگیری و باراندازی لوله های پلی اتیلن از تماس هرگونه روغن و سوخت های هیدروکربنی (مانند گازوئیل) جلوگیری به عمل آورید.

لوله هابا بزرگترین قطر باید در کف تریلر قرار گیرند. در صورتی که مسئولیت حمل با کارخانه تولید کننده است، کلیه ملحقات خط لوله، اعم از لوله، اتصالات پلی اتیلنی دست ساز، اتصالات قالب گیری شده، شیرآلات و قطعات فلزی در کارتن یا گونی های مناسب بسته بندی گردد و به صورت صحیح و سالم به محل پروژه رسانده شود.

در هنگام انبارش، بارگیری و باراندازی لوله هایی که دارای سوکت می باشند (مانند لوله های کاروگیت) نحوه چیدمان باید به صورتی باشد که دچار مشکل نگردد.

به طور کلی لوله های ترموپلاستیک در دماهای پایین شکننده تر هستند بنابراین هنگام  بارگیری و باراندازی می بایست توصیه های تولیدکننده را در این زمینه مراعات نمود.

طبق قوانین ترافیکی کشور حداکثر ارتفاع مجاز انواع وسایل نقلیه باربری برای انواع وسایل نقلیه حداکثر ۵/۴ متر تعیین شده است. البته در برخی از راه های کشور مانند کرج-چالوس این محدودیت ممکن است کاهش یابد . علاوه بر این مقررات، آیین نامه های دیگری نیز در مورد نحوه بارگیری و ارتفاع بارگیری نسبت به ارتفاع دیواره های بارگیر نیز وجود دارد که باید به آیین نامه های مربوط مراجعه کرد.

برای بارگیری  لوله های شاخه ای فقط از تسمه های بافته شده مناسب استفاده شود. به کار بردن میله های فلزی، قلاب ها، چنگک ها و زنجیر ها توصیه نمی شود.

در بارگیری و باراندازی لوله ها می بایست از تجهیزات لیفتراک که دارای شاخک های صاف است یا جرثقیل های مناسب استفاده شود . مراقبت های لازم جهت حصول اطمینان از عدم آسیب رسیدن به لوله ها در هنگام بارگیری و باراندازی صورت پذیرد.

تجهیزات جابجایی

تجهیزات بارگیری و باراندازی می بایست با ظرفیت مناسب انتخاب شده و این فرآیند به صورت ایمن و بدون هرگونه هل دادن و پرتاب و کشیدن به روی زمین انجام شود.

در هنگام استفاده از لیفتراک و یا استفاده از چنگک روی تجهیزاتی مانند لودر های مفصلی یا بیل های مکانیکی، توان بالابری باید در نقطه مرکز ثقل بار روی صفحه بالابر لیفتراک، به اندازه کافی زیاد باشد. بیشترین ظرفیت بالابری لیفتراک ها، در فاصله ای  مشخص از پشت صفحه بالابر لیفتراک حاصل می شود.

در صورتی که مرکز وزن بار بیش از فاصله مذکور از صفحه بالابر لیفتراک فاصله داشته باشد،ظرفیت بالاتری کاهش می یابد.

توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب دیدن کالاف لوله ها هنگام جابه جایی با لیفتراک یک لوله  غلاف شاخه های لیفتراک شود.

از پرتاب لوله به هنگام تخلیه خودداری شود.

از کشیدن لوله روی زمین و سطوح ناهموار خودداری شود.

از نگهداری طولانی مدت  لوله در معرض تابش مستقیم نور خورشید خودداری شود .

از مهار لوله در زمان  بارگیری با تسمه فلزی و زنجیر خودداری شود.

از تخلیه لوله روی سطوح روی سطوح ناصاف و ناهموار حاوی اشیاء تیز خودداری شود.

از تخلیه و حمل لوله با تسمه فلزی و زنجير خودداری شود .

 انبارش در محل اجرای پروژه

لوله ها باید بر روی سطوحی که عاری از اجسام نوک تیز، سنگ ها، یا هر نوع برآمدگی و جسم خارجی باشند (ترجیحا بر روی پالت های چوبی یا پلاستیکی) انبار شوند. لوله های شاخه ای و کلافی که بیش از مدت ۶ ماه انبارش می گردند، باید در محلی مسقف، به دور از تابش مستقیم نور خورشید قرار گیرند .

چنانچه محل انبار، مسطح و تراز باشد، می توان بسته های انبوه و یا شاخه های لوله را به طور مستقیم و تا ارتفاع کلی حدود ۸/۱ متر روی یکدیگر چید. ارتفاع روی هم گذاری برای سطوحی که کاملا تراز نیستند، به حدود ۲/۱ متر محدود شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *